Türk Müziğinin Adresi

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Müzik Ruhun Gıdasıdır

Giriş yap

Şifremi unuttum

En son konular

» Want flirting and thrill? Check us out!
Yeni Osmanlıcıların Islahat Fermanı  EmptyBugün 03:33 tarafından gorkemcebic

» Müzeyyen Senar - 84 Full albüm...
Yeni Osmanlıcıların Islahat Fermanı  Empty2024-04-19, 00:25 tarafından xmetinx

» Yasar Özel 60`li ve 70´li Kayitlariyla(2 album) ve 7 bölüm Sarkilari .
Yeni Osmanlıcıların Islahat Fermanı  Empty2024-04-18, 11:09 tarafından xmetinx

» Mediha Sen Sancakoglu - 4 Bölüm Sarkilari,14 Full Albüm...
Yeni Osmanlıcıların Islahat Fermanı  Empty2024-04-18, 11:03 tarafından xmetinx

» Altın Sesler - Unutulmayan Şarkılar (3 CD)2008
Yeni Osmanlıcıların Islahat Fermanı  Empty2024-04-18, 10:57 tarafından xmetinx

» Prime Сasual Dating - Authentic Ladies
Yeni Osmanlıcıların Islahat Fermanı  Empty2024-04-14, 05:11 tarafından gorkemcebic

» Bahri & Tufan Altas - 17 Full albüm...Türkü & THM
Yeni Osmanlıcıların Islahat Fermanı  Empty2024-03-18, 16:15 tarafından sinyor01

» Aşık Meçhuli full Özel Kayıtları
Yeni Osmanlıcıların Islahat Fermanı  Empty2024-02-25, 15:03 tarafından mesutca1

» Actual Women Optimal Сasual Dating
Yeni Osmanlıcıların Islahat Fermanı  Empty2024-02-13, 02:34 tarafından gorkemcebic

» Seyfettin Sucu 41 Full Album...
Yeni Osmanlıcıların Islahat Fermanı  Empty2023-12-26, 23:56 tarafından BURAK

» TRT Türk Halk Müziği Arşivi 578 Şarkı - 4 Bölüm...
Yeni Osmanlıcıların Islahat Fermanı  Empty2023-12-26, 23:48 tarafından BURAK

» Zeki Müren - 68 Full albüm - Bölüm 1...
Yeni Osmanlıcıların Islahat Fermanı  Empty2023-10-02, 02:59 tarafından xmetinx

» Gönül Yazar - 20 Full albüm....
Yeni Osmanlıcıların Islahat Fermanı  Empty2023-09-04, 13:58 tarafından hkkan

» Malatyali Ibrahim - 35 Full album...
Yeni Osmanlıcıların Islahat Fermanı  Empty2023-08-03, 15:58 tarafından Recep4

» Asik Mahsuni Serif - 119 Full albüm...
Yeni Osmanlıcıların Islahat Fermanı  Empty2023-07-05, 08:17 tarafından Ahmet0

» Ömür Göksel - 45'lik Plaklari & Albümleri...
Yeni Osmanlıcıların Islahat Fermanı  Empty2023-07-05, 08:14 tarafından Ahmet0

» Trt Arsiv Serisi 16 - 70 Yillik Özlem - Atatürk - 2008
Yeni Osmanlıcıların Islahat Fermanı  Empty2023-06-21, 11:10 tarafından uyan

» Emrah 40 Full Album...
Yeni Osmanlıcıların Islahat Fermanı  Empty2023-06-11, 08:47 tarafından hkkan

» Eski Nostaljik Mp3 ler 1827 adet...
Yeni Osmanlıcıların Islahat Fermanı  Empty2023-05-26, 14:49 tarafından meteor

» Ahmet Sezgin Albümleri ve 45'likleri...
Yeni Osmanlıcıların Islahat Fermanı  Empty2023-05-23, 21:53 tarafından Ahmet0

En iyi yollayıcılar

Admin (2695)
Yeni Osmanlıcıların Islahat Fermanı  Captur11Yeni Osmanlıcıların Islahat Fermanı  Captur11Yeni Osmanlıcıların Islahat Fermanı  Captur11 
Seheryeli (2223)
Yeni Osmanlıcıların Islahat Fermanı  Captur11Yeni Osmanlıcıların Islahat Fermanı  Captur11Yeni Osmanlıcıların Islahat Fermanı  Captur11 
Mihrimah (421)
Kizilay (112)
mesutca1 (107)
Gülsemin (107)
deliyurek38 (98)
Mehmet ERKAN (79)
Hasret (67)
hayret39 (54)

Yeni Osmanlıcıların Islahat Fermanı

Seheryeli
    Seheryeli
    Admin
    Admin

Yeni Osmanlıcıların Islahat Fermanı  Empty Yeni Osmanlıcıların Islahat Fermanı

Mesaj tarafından Seheryeli 2013-10-01, 12:55

“ Yeni Osmanlıcıların Islahat Fermanı „

Yeni Osmanlıcıların Islahat Fermanı  Yazir78671b270

“Aynı yoldan geçmişiz biz

Aynı sudan içmişiz biz...”

Evet bu sözler AKP'ye ait.

Ezgisiyle, sözleriyle nice insanı kendine bağlayan şarkı. Keşke buradaki masumiyet müzesini gerçek yüzlerinde de gösterebilselerdi.

Bu yol, yol değildir artık.

İşin cılkını çıkarttılar. Milleti birbirine düşürmeye mi çalışıyorsunuz siz? Demokratikleşme adı altında ne sahtekârlıklarınızın olduğu paketinizden çıkmış oldu.

Şimdi söz milletimde.

Lakin benim de söyleyeceklerim var elbet. Bel aşağı vurmaktan nefret ederim, edebimce size bir şeyler söylemek zaruriyetim oldu.

Öncelikle, yıllarca her gün sabah ANDIMIZI içtiğim için kendimle gurur duyuyorum.

“VARLIĞIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN”

Milli hassasiyetlerimi o günlerde perçinleyen bu sözler, iliklerime kadar işlemiştir. Bunu karşıma kim çıkarsa çıksın değiştiremez, bu biline!

Sizin ırkınız, nereden geldiğiniz beni ilgilendirmez; fakat ben has Türk evladıyım. Avşar Yörüklerindenim. Bu ülkeyi karış karış gezen, toprak kokusuyla kan kokusunu ayırt edebilecek bir nesildenim. Çakalla Kurt'un farkını en iyi ben bilirim.

Karamanoğlu torunuyum, dilime yapılan saygısızlığı kendime yapılmış sayıp bunu namus borcu bilirim. Bu uğurda kan dökülecekse dökülür.

Madem ki bugün siz, bu paketi önümüze getirdiniz. Sonuçlarına katlanmak da kaçmak da sizin tercihiniz.

Evvela:

Bugüne kadar neler söylendi arkanızdan önünüzden bunu bilemem ama ben yüzünüze söylüyorum:

Demo kelimesinin “kısa gösterim” anlamına geldiğini cahil değilseniz, bugün bizi temsil ediyorsanız biliyor olmanız gerekir. Dün Başbakan tarafından açıklanan paketçik, AKP zihniyetinin yani sizlerin büyük demokrasi planınızın küçük bir gösterimi, sunumu aslında. Bunu da geçtiğimiz 10 yıla baktığımızda anlıyoruz hemen. 10 yıl önce Türkiye’de akla bile gelmeyen her şey artık sıradanlaştı ve gittikçe de çıta yükseltiliyor.

Şunu hemen ifade etmek isterim ki, Osmanlı Devleti tarihte kurulmuş en büyük ve en şerefli Türk devletidir. Ancak, son dönemlerinde basiretsiz eller tarafından idare edilmiş ve devlet hem içten hem de dıştan parçalanmıştır. Islahat Fermanı bu sürecin dönüm noktalarındandır. İşte bugün de emperyalizme teslim olarak Osmanlı hayali görenler, yani Yeni Osmanlıcılar, sizler aynı basiretsizliği tekerrür ettirmekte ve yeni paketçiklerini ya da ikinci Islahat Fermanını açıklamış bulunmaktasınız. Ancak demokrasinin demosu görünümündeki bu paketçik sadece bir aşamadır. Ana dilde eğitim özel okullardan devlet okullarına taşınacak, alfabe değişikliği başka bir boyut kazanacaktır bir adım sonra. Türk milli devletini parçalama süreci devam etmektedir.

Andımızı kaldıran kendini bilmezlerin bundan sonraki adımı eminim bütün eğitim ve öğretim kademelerinde Amerika’ya yemin törenleri getirmek olacak.

Şunu da belirtmek isterim ki kendini tek ve daimi böyle kalacağına inanan diktatörlerin sonu ortada: Saddam, Kaddafi...

Bunları söylüyorum ama kime?

İçimden kan kusuyorum resmen.

Ozan Ünsal'ın bir parçası aklıma geldi, gerçekten bunu istiyorum artık:

“TÜRK isen sen askersin hep dünyada neylersin.

Ve Fatihlerin feyzine yıkılsın kaleler

Gökten bir BAŞBUĞ

KÜRŞAD’la diz vursun Kabe’nin huzurunda.

Yemin olsun,Gök girsin kızıl çıksın

Alınacak öcü Türkmenin, Kafkasın, Çeçenin ve Uluğ TÜRK’lerin

Yemin olsun, Gök girsin kızıl çıksın

Dağ gibi çerilerin tokatları patlasın hainlerin ensesine.

Yemin olsun, Gök girsin kızıl çıksın

Kan koksun buram buram kan

Nasıl gelecek TURAN

Kan koksun buram buram kan kan kan

Hep kanamıştır yaram

Kan koksun buram buram kan kan kan

Korkma elinde KURAN...”

FADİME NURAN BOZTOPRAK

Forum Saati 2024-05-17, 09:53